Aktualności

Uwaga – nowa zakładka, w której znajdują się najnowsze informacje dla myśliwych o ASF

Koleżanki i Koledzy, W ostatnim okresie, w mediach pojawia się coraz więcej informacji o nieprzestrzeganiu przez myśliwych zasad bioasekuracji podczas polowań i pozyskiwaniu dzików. Poniżej załączyłem link do filmu o przestrzeganiu zasad przy polowaniach na dziki. Proszę poświęcić kilkanaście minut i z nim się zapoznać. Każdy z Nas odpowiada za przestrzeganie tych zasad, aby uniemożliwić lub ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa ASF. Najważniejsze elementy, to bezpieczny transport do chłodni pozyskanego dzika, wypatroszenie, pobranie próbek, opisanie tuszy i pozostawienie porządku w chłodni. Na najbliższym Walnym Zgromadzeniu, odbędzie się wszystkim myśliwym szkolenie z zasad bioasekuracji ASF. źródło: https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/informacje-dla-lekarzy-weterynarii

Przypominam tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, o odebraniu od Skarbnika legitymacji PZŁ. Większość myśliwych ma opłacone składki na PZŁ za 2020 rok, jednak nie wszyscy mają naklejone hologramy. Zgłaszajcie się z legitymacją do kolegi Wojciecha, to Wam je naklei. Oczywiście dotyczy to kolegów z okręgu suwalskiego PZŁ. Myśliwi opłacają składki na PZŁ w swoich okręgach, według stałego miejsca zamieszkania i tam zgłaszają się z legitymacjami.

Szanowne Koleżanki, Koledzy Myśliwi i Stażyści, Zarząd Koła informuje, że w dniu 25 stycznia 2020 roku o godz. 19.00 w restauracji Astra w Olecku odbędzie się Bal Myśliwski członków Naszego Koła, na który wszystkich serdecznie zapraszamy. Odpłatność od pary Naszym myśliwym wynosi 120 zł, natomiast gościom 150 zł. Zgłoszenia i wpłaty, przyjmuje łowczy Koła Kolega Przemysław Nowoć do dnia 10 stycznia 2020r.

W dniu 2 listopada myśliwi z Naszego Koła świętowali Dzień Św. Huberta.
Obchody rozpoczęto od uczestnictwa w mszy świętej przy kapliczce św.
Huberta.

Czytaj dalej

W miesiącu wrześniu, Nasze Koło uczestniczyło na zaproszenie burmistrza Olecka w dożynkach gminnych.

Witam Koleżanki i Koledzy,
Przyszedł czas na opłacenie składek członkowskich na 2020 rok, które wynoszą:

Czytaj dalej

INSPEKCJA WETERYNARYJNA ZASTĘPCA GŁÓWNEGO LEKARZA WETERYNARII

Zarząd Koła Łowieckiego „Dzik” Olecko, przesyła link do Rozporządzenie Ministra Środowiska wprowadzające zmiany w Regulaminie Polowań. Proszę o zapoznanie się z treścią zapisów aktu prawnego. http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2019/1782/1

Przypominamy o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa podczas „zbiorówek” i przestrzeganiu Regulaminu Polowań i innych obowiązujących aktów prawnych.

Czytaj dalej

10/12